Haber

Filistinli gazeteci ve ailesinden 11 kişi İsrail saldırısında hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye yönelik bombardımanı can almaya devam ediyor. Filistin’in resmi televizyon kanalı Filistin TV’nin haberinde, İsrail’in Han Yunus’a yönelik saldırısında televizyon kanalı muhabiri Muhammed Ebu Hatab ve aile üyelerinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Filistin resmi ajansı WAFA da bu bilgiyi doğruladı. WAFA’nın raporunda, İsrail’in hava saldırıları sonucu aralarında gazeteci Abu Hatab’ın eşi, oğlu ve erkek kardeşinin de bulunduğu 11 kişinin öldüğü belirtildi.

Söz konusu haberde gazeteci Abu Hatab’ın saldırı sırasında işyerinde olduğu belirtildi. Gazetecinin, Han Yunus’taki Nasır Tıp Hastanesi önünde İsrail baskınları hakkında bilgi verdiği, son temasının ise ölmeden bir saat önce hastane önünde yapıldığı belirtildi.

Filistinli televizyon muhabiri Salman Beşir, muhabir arkadaşı Muhammed Ebu Hatab’ın İsrail saldırısında öldürüldüğünü anlatırken isyan etti ve gazeteci yeleğini yere fırlattı.

Beşir, “Bu yeleğin hiçbir değeri yok. Biz burada şehit olma sıramızı bekliyoruz.” söz konusu. Stüdyodaki sunucu gözyaşlarını tutamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu