Haber

Afet bölgesine kesintisiz destek

Karabağlar Belediyesi kuru gıda kolileri yüklü 2 araç daha gönderdi.

Karabağlar Belediyesi, sürekli temas halinde olduğu afet bölgesindeki vatandaşlara takviye desteğini sürdürüyor. Bölgeden gelen taleplere anında cevap verme çabasında olan Karabağlar Belediyesi, depremin vurduğu farklı illere kuru gıda ve hijyen, odun-kömür, soba, çöp konteynerleri gönderiyor. Son olarak gıda, hijyen, soba ve aydınlatma malzemeleri yüklü iki araç afet bölgesine ulaştı. Bu direklerin bölgede düzenli dağılımına özellikle dikkat edilmektedir.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, afet bölgesinin yanı sıra depremden de etkilenen Karabağlar’a gelen vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. Bunun için Sosyal Yardım İşleri Başkanlığı’nın koordinasyon merkezi olduğunu belirten Önder Selvitopu, “Bu günleri birlik ve beraberlik içinde atlatacağımıza inanıyorum. Karabağlar Belediyesi olarak bu süreçte elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

İzmir’e gelen vatandaşlar 0 232 414 79 55 ve 0 232 414 79 57 numaralı telefonlardan taleplerini iletebilirler. Ayrıca müdürlüğe gelip talepte bulunan vatandaşlar da Karabağlar Belediyesi Sosyal Butiği aracılığıyla ihtiyaçlarını giderebiliyor.

Karabağlar Belediyesi’nin depremzedelere destek olmak isteyen vatandaşlarımız için başlattığı kampanya devam ediyor. Bu kapsamda Kibar Belediyesi Hizmet Kompleksi’nde bulunan uyum merkezinde ve ilçede 5 farklı noktada ihtiyaç sahipleri için kuru gıda, hijyen ve iç giyim gibi malzemeler toplanıyor. Hassas vatandaşlar 0 538 226 38 84 Whatsapp bağlantı limiti ve Sosyal Yardım İşleri Daire Başkanlığı iletişim numaralarını arayarak bilgi alabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu